Shadow Hills RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forest

3 posters

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Aaron Castilla Mon May 27, 2019 7:23 pm

Vypočul si ho a nemohol inak, musel sa usmievať. Skutočne to mohlo znieť komicky pre niekoho, kto na také veci neveril, pre neho to však znelo skôr zaujímavo. Museli mať v tomto meste krušné časy keď im tu pobehoval takýto vrah. Podľa opisu usudzoval, že to bol immortal, ale svoju diagnózu nemohol viac overiť ani mu ju predložiť, pretože by si myslel, že mu hrablo, keď tomu verí. A teda len chápavo pokýval hlavou. "Rozhodne to znie lákavo, jeden by povedal, že si to niekto vymyslel, aby upútal turistov." Shadow Hills sa mohlo okrem kvetnatej minulosti pýšiť aj svojím okolím, o tom niet pochýb, on ako fotograf to vedel najlepšie. Ale ak by mal niekomu odporučiť dovolenkovú destináciu, sem by to nebolo. Jedine v prípade, že by ten niekto obľuboval večne zatiahnuté počasie, život ohrozujúce situácie každý deň a nadprirodzené bytosti na každom kroku. V takom prípade by toto mesto odporučil všetkými desiatimi. "Podľa čoho myslíš, že mohol vzniknúť chýr o tom mužovi? Možno si skutočne potreboval predĺžiť život o jeden deň vraždou. Možno re niekoho pracoval a bol k tomu prinútený. Deň bez vraždy sa rovná jeho smrť." Snažil sa na to ísť inak, trošku logickejšie a zároveň hovoriť pravdu. Immortal je predsa služobníkom smrti a pokiaľ za dobu dvadsiatich štyroch hodín niekoho nepripraví o život, sám príde o ten svoj. A on povedal to isté, akurát nespomenul, kto by mal byť tým nadriadeným, ktorý núti služobníka vraždiť.
Téma sa opäť zvrtla k nemu, čo chápal, on sa vlastne ešte nezmienil odkiaľ je ani nič, hovoril len o svojej práci. Rozmýšľal však ako by mal svoju odpoveď podať tak, aby nepovedal menej než Stephen - pre spravodlivosť - a zároveň aby nepovedal ani viac. "Z juhu Španielska. Tam som žil do smrti rodičov a keďže som bol už dospelý, začal som cestovať. Získaval som veľa poznatkov z rôznych oblastí života a nakoniec som sa rozhodol pre fotenie a začal som sa tomu venovať profesionálnejšie." Prezradil mu nakoniec a v konečnom dôsledku bol so svojou odpoveďou spokojný. Nič nezatajil, opísal všetko, i keď stručne a zároveň dostatočne na to, aby ho Stephen nezačal z ničoho podozrievať.
Aaron Castilla
Aaron Castilla
Phoenix

Posts : 47
Join date : 26. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Stephen R. Marshall Jr. Mon May 27, 2019 7:44 pm

„V takomto prípade by však išlo o ten nezdravý druh turistov. Ten, ktorý všade zavadzia, nikto ho nepotrebuje a spôsobuje iba problémy. Keď som bol strážnik, často som musel chodiť s parťákom do lesa, pretože nejaké decká alebo nadšenci z iného štátu si povedali, že by bolo super ísť v noci hľadať medzi stromami duchov a čarodejnice." Vždy, keď mu niekto oznámil, že sa odohráva podobná situácia a že ju má on na starosti, zúril. Nevedel si predstaviť nič horšie ako sa v zime trepať polmetrovými závejmi tvrdého, vŕzgajúceho snehu pomedzi vysoké stromy, z ktorých kedykoľvek môže spadnúť ďalšia vlna bieloby alebo nebodaj cencúľ, a hľadať tam inteligenčné elity miestneho turizmu. Vždy, keď ich našiel, mal chuť ich na mieste zaškrtiť, a tak nikdy nelenil a poriadne im prečistil žalúdky ohľadom ich nápadov o hľadaní nadprirodzena alebo hlúpej prechádzky pod mesiačikom. Stephen totiž vedel, že tieto lesy nie sú žiadnym parkom. Vedel, že v kríkoch číha niečo zlé a nebezpečné, pretože priveľa ľudí sa tam strácalo a kopa sa našla roztrhaná na cucky. A po nociach bolo často počuť aj zavýjanie vlkov alebo rev ktovieakého druhu zvera. „Prosím ťa, nikdy sem nechoď po zotmení. Strážnici to naozaj neznášajú a lesy sú bez slnka veľmi nebezpečné." Aaron bol síce maco, lenže nie tým zlým, drsným spôsobom. Skôr bol ako plyšový medvedík, pri ktorého úsmeve sa človek roztopí rýchlejšie ako kocka cukru v horúcej káve. Už len kvôli pozitívnosti šíriacej sa z takej mimiky by ho bola škoda, ale inak dôvodov, prečo by ho príroda mala ušetriť, je omnoho viac. Aspoň na krátku ročenku a to ho stále ešte nepozná. „Možno tak. Ja si skôr myslím, že išlo o nejakého psychopata, schizofrenika, ktorému hlasy v jeho chorej hlave nahovárali, aby zabíjal. A raz to nedokázal, a preto zabil samého seba - ako trest, ak mi rozumieš. Nikdy to nebolo oficiálne, ale kopa ľudí, policajtov, ale aj na radnici či mimo nej, mala za hlavného podozrivého Arrowa. Počul si už o ňom?" Najprv sa chcel uistiť o Aaronových znalostiach ohľadom tohto amerického Robina Hooda, ktorý bol omnoho brutálnejší ako jeho anglický bratranec. Predsa len, býval tu už nejakú chvíľku, tak možno o ňom už aj počul. Na druhú stranu je aj pravdou, že odkedy sa po ňom prepadla zem, prestal byť aj témou rozhovorov. Pomaly upadol do čiernych stránok histórie mesta a nevychádzal odtiaľ. Vďakabohu za to!
„Španielska? No páni, exotická krajina!" Aspoň takému buranovi ako Stephen sa to tak zdalo. Španielsko a Európa bola preňho to isté ako Stredozem: ďaleký, nedosiahnuteľný svet, ktorý nikdy neuvidí a nespozná, hoci o ňom už počul mnohé úžasné i desivé chýry. Najbližšie, čo k Európe mal, bola Ioana, ktorá mala rodičov z Bulharska, ale ona sama poznala iba Štáty podobne ako Stephen. On však vždy túžil dostať sa na druhú stranu Atlantiku. Ako malý o tom sníval, neskôr, keď si uvedomil nemožnosť toho cieľa, si už vystačil aj s Kanadou. A z toho zatiaľ tiež nič nebolo. „Študoval si aj na nejakej univerzite? Či si sa vzdelával sám?" Zdalo sa, že Aaron je omnoho múdrejší a sveta znalejší než pôsobil alebo dával najavo. Popri ňom si Stephen zrazu prišiel ako totálne sprostý trpák, ktorý vlastne nič nevie. Bolo to trochu deprimujúce, ale ak bol Aaron Španiel a teda pochádzal zo Španielska, čo je exotická krajina, potom je aj on exotický človek a musí byť predsa...lepší. Amerika už svetu nemala čo ponúknuť.
Stephen R. Marshall Jr.
Stephen R. Marshall Jr.
Human

Posts : 50
Join date : 04. 01. 19
Location : Shadow Hills

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Aaron Castilla Mon May 27, 2019 8:16 pm

Chápal jeho rozhorčenie, tiež by sa mu nechcelo po nociach behať po lese chytať tu nejakých trpákov, ktorí si myslia, že nájdu zlatý poklad, z ktorého sa veľmi rýchlo stane ich smrť. Nazval by to takou pomyselnou Pandorinou skrinkou. Myslia si, že nájdu niečo úžasné ako je vlkolak alebo čarodejnica alebo čokoľvek iné, čo by po tomto svete nemalo chodiť. Myslia si, že si to odfotia, odídu z lesa po svojich a fotky či videá predajú a nabalia si vrecká. Ale akonáhle túto skrinku nájdu, čaká ich v nej miesto pokladu len smrť. Nič viac, nič menej. Sú to samovrahovia, on by sem do lesa po tme asi tiež nechodil, mal rešpekt pred bytosťami, ktoré sú silnejšie než on a nerád sa dostával do zbytočných konfliktov. On, ako fénix sa nepovažoval za stvorenie temnoty, preto nemal potrebu sa v nej šprtať a po nociach sa túlať lesmi. "Neboj, po nociach som rád, keď môžem spať. Občas totiž musím upravovať fotky a tak podobne, čiže buď nespím vôbec alebo len pár hodín. Rozhodne si pri tom nedokážem nájsť čas na samovražedné behanie po lese, len aby som pridal kolegom prácu." Bolo mu jasné aj to, že týmto výstupom by mohol ohroziť aj ich životy a to rozhodne nechcel. A možno by ich aj dokázal pred prípadným nebezpečenstvom ochrániť, bál sa toho, že bez odhalenia jeho pôvodu by sa to nezaobišlo - aj keby len v náznakoch a teda, by začali niečo tušiť - a to by znamenalo, že by musel odísť, čo nechcel, rád sa preto lesu vyvaruje.
Arrow. Je možné, že už o ňom čosi zachytil z počutia, ale nemal o ňom veľa informácií. "To meno som počul, ale inak o ňom veľa neviem." Ani či ho radiť medzi dobrých či zlých, ani čo presne bolo náplňou jeho existencie a funkcie. Vie akurát to, že Arrow je už dávno uzavretá záležitosť a netreba sa ním viac zaoberať, preto sa naňho moc nevypytoval, väčšinou sa ľudia netvárili moc nadšene, keď ho spomínali. Ale Stephen vyzeral, že by mu o ňom rád čosi povedal, preto si ho pokojne vypočuje. Aspoň sa dozvie niečo nové a bude si môcť utvoriť lepšiu predstavu o meste. So záujmom sa teda pozrel na Stephena a pohľadom ho nabádal aby pokračoval ak o to má záujem.
Ako sa zdalo, bol pomerne nadšený z krajiny jeho pôvodu. Veľa Američanov si myslí, že Amerika je celý svet a všetko ostatné je len také nič, toto však zrejme nebol ten prípad. "To áno, vskutku exotická. To, čo v Španielsku som inde ešte nevidel. A možno je to len tým, že je to moja rodná krajina a moje podvedomie len nechce pripustiť, že by niekde mohlo byť aj krajšie než tam." Pokrčil neisto plecami. "Ale rozhodne ak raz budeš mať možnosť tam ísť, neváhaj a choď. Odnesieš si odtiaľ veľa pekných spomienok." Hrdo sa usmial, ako pravý vlastenec a i keď ho pichalo pri srdci, že sám vo svojej rodnej krajine už dlho nebol, zaumienil si, že sa tam raz vráti. Keby aj len na dovolenku, na pár dní a potom by sa vrátil sem. Ale chcel Granadu ešte aspoň raz vidieť. A dnes bolo predsa cestovanie jednoduchšie než pred rokmi.
"Nooo..." Rozmýšľal čo mu má povedať. "To je tak, popri cestovaním som nemal moc peňazí nazvyš, takže som študoval len z kníh. Najviac som sa naučil priamo v praxi a veľa z tých vecí mi je dnes už viac menej na nič, keďže som fotograf, ale mám vďaka tomu veľa skúseností." Nuž, byť lekárom, pomaly lepším, než sú podaktorí s certifikátom a pri tom on žiaden nemá, to sa len tak nevidí. Ale nikde sa tým nechválil, asi nik by mu neveril, že je lekár pokiaľ nemá pri mene titul, ktorý by to dokazoval. Akoby tých pár písmen mohlo zmeniť to, čo má v hlave.
Aaron Castilla
Aaron Castilla
Phoenix

Posts : 47
Join date : 26. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Stephen R. Marshall Jr. Mon May 27, 2019 8:54 pm

Najradšej by ďakoval nejakej vznešenej kozmickej entite za to, že aspoň Mackovi dala rozum, keď už hromade ďalších nie. Ale ako sa hovorí: genialita stojí na hlúposti druhých, čo sa môže interpretovať aj tak, že hlúpi ľudia jednoducho existovali, existujú ešte aj teraz a bohužiaľ budú existovať aj v budúcnosti. Bol to uzavretý kolobeh, ktorý nemožno zastaviť. „A ak by si predsa len mal večer chuť na vychádzku alebo fotenie, tak prosím pekne zostaň v meste - najlepšie na dobre osvetlených uliciach, kde ťa nikto nebude chcieť prepadnúť." Hranica lesa a ľudskej civilizácie, žiaľ, neznačila aj začiatok alebo koniec nebezpečenstva (podľa toho, ktorým smerom sa človek vybral), ale hrozba číhala aj medzi múrmi a stenami budov, v ktorých človek žil a považoval ich za bezpečné. Veď o kriminalite sa teraz zhovárali viac než dosť a, keď sa nad tým Stephen aspoň na trošku zamyslí, zoznámili sa tak, že riešili zločin v meste. Tým sa dilema vysvetlila.
Očividne o Arrowovi moc nepočul, nič o ňom nevedel a podľa toho, ako sa tváril, keď po ňom rýchlo ťukol pohľadom, bolo jasné, že by sa rád dozvedel viac. A kde sa nájdu lepšie zdroje ako tie u polície alebo priamo detektíva? nuž sa teda nadýchol a spustil: „Arrow, on...bol zvláštna postavička tohto mesta. Behal po strechách oblečený v zelenom ozbrojený lukom a šípmi ako nejaký Robin Hood, ale namiesto toho, aby bohatým bral a chudobným dával, on jednoducho vraždil. Bohatí, chudobní, zločinci aj nevinní. Nikto pred ním nebol v bezpečí a nikdy si nevedel, kedy udrie. Dozvedel si sa to väčšinou až príliš neskoro: buď keď nahlásili objav tela, alebo pri troche šťastia, keď práve niekde vyvolal búrku. Kapitán vytvoril samostatnú jednotku na jeho chytenie a dokonca aj jeho zavraždenie bolo považované za nie protiprávny čin. A len rok dozadu sa zrazu len tak vyparil, proste zmizol a už sa neobjavil. Keďže vtedy aj prudko klesla miera zločinnosti v meste, viedlo ma to ku jednoduchému záveru, že za všetky podozrivé vraždy a ťažké zločiny mohol on - alebo v nich mal prinajmenšom prsty. Možno on bol ten psychopat, ktorý mal potrebu okázalým spôsobom na seba upozorňovať, a tak šípmi vraždil ľudí. Je tu ale aj jedna zvláštnosť: Arrow sa prvýkrát objavil krátko po druhej svetovej vojne a odvtedy až donedávna pôsobil aktívne takmer bez prestávky celých sedemdesiat rokov. Zaujímalo by ma, či máš nejakú teóriu, ako je možné, aby tak dlho dokázal vraždiť občanov tohto mesta..." Nebola to skúška a ani si z neho nestrieľal. Jednoducho ho zaujímali jeho nápady a teórie, pretože ak by túto tému otvoril pred niekým, kto o ňom už počul, povie mu jednu z dvoch teórií. Ani o jednej Stephen netuší, kde sa vzala a kto ju vymyslel, ale boli tak zaužívané, že iné už ani nevznikali. Ľudia sa rozdelili na dva tábory: buď á, alebo bé. A keďže Aaron tieto veci nepoznal, možno prispeje sviežim pohľadom na vec?
Recenzia na Španielsko za veľa nestála, pretože sa skoro nič nedozvedel, ale odniesol si dobrý pocit spojený s názvom Španielsko vďaka jeho rozprávaniu i osobe (Aaron sa totiž zdal byť celkom sympatický a keďže bol Španiel, ďalšia kladná asociácia bola na svete). „A hej vlastne, spomínam si, že som ťa raz počul debatovať so CSI na mieste činu. Nerozumel som veľa z toho, o čom ste sa bavili, ale očividne sa vyznáš v ľudskom tele, hm?" Ešteže viedli veľmi jasný rozhovor, inak by sa to hmknutie dalo interpretovať aj ako podpichnutie smerom k prasačinkám akoby si z Aarona uťahoval, že má rád cudziu spoločnosť na noc. Ale aj z ich krátkeho rozhovoru bolo jasné, že nie je ten promiskuitný typ, čo podľa Stephena bolo veľké plus, pretože nech je vo svojom zväzku akokoľvek nešťastný, rozhodne je usadlícky typ. Potrebuje svoj domov, kde sa usadí, a niekoho, s kým by mohol stráviť život, niekoho, koho by mohol otvorene a bez problémov milovať a zároveň niekoho, kto by dokázal jeho milovať takého, akým je. Vysoké nároky? Nezdá sa, lenže pokiaľ je človek gay, nestáva tu obrovský zádrhel v celej tejto veci...
Stephen R. Marshall Jr.
Stephen R. Marshall Jr.
Human

Posts : 50
Join date : 04. 01. 19
Location : Shadow Hills

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Aaron Castilla Mon May 27, 2019 9:39 pm

Kdesi vo vnútri sa tešil Stephenovmu záujmu o jeho bezpečie, nechcel to však chápať ako niečo, čo by nemusela byť pravda, preto si to interpretoval len ako slová policajta, ktorý sa bojí o svojich občanov a dáva im varovania do budúcna. A teda si to cenil štýlom, akoby mu to hovoril jeho otec než kolega. "Možno to tak nevyzerá, ale viem sa o seba postarať. Každopádne, budem si dávať pozor a myslieť na to, čo si mi povedal." Možno práve znel ako pubertiak, ktorý si o sebe myslí, že je najsilnejší a nič mu tým pádom nehrozí, ale on vedel kedy má navrch pred svojím nepriateľom, rovnako ako vedel, kedy by bolo púšťanie sa do potýčky riskantné. A svoj život mal rád. Minimálne si ho cenil dosť na to, aby zbytočne neriskoval, pokiaľ mu to za to nestojí.
So záujmom ho počúval a občas jemne prikývol na znak toho, že chápe. Záverečná otázka tohto príbehu však chcela jeho konkrétny názor a teda chvíľku ostal premýšľať nad vhodnou odpoveďou aby netrepol, že rozhodne Arrow nebol človek. To mu predsa nemohol povedať a tak sa snažil vymyslieť niečo iné, čo by mohlo byť dostatočne logické pre ľudské chápanie. "No, sedemdesiat rokov je dlhá doba, takže sú len dve možnosti, ktoré mi prichádzajú na rozum. Prvá je, že Arrow bol veľmi čiperný dedko, ktorý si miesto sedenia v kresle vybral behanie po strechách. Druhá možnosť je tá, že ten, kto bol na začiatku bol niekto iný ako na konci. Ak ma chápeš. Kedysi sa to tuším robilo tak, že ak bol otec kováč, syn bol kováč tiež či chcel alebo nie. A málokedy je badať rozdiel v práci otca a syna. Tu to možno bolo podobné. Otec niečo začal a posunul myšlienku ďalej, aby niekto iný mohol dokončiť, čo začal keď už bol na vykonávanie tejto činnosti pristarý. Sám si predsa tvrdil, že bol zahalený, takže nik nemôže s istotu tvrdiť, že išlo celý čas o jednu a tú istú osobu." Snažil sa na to ísť logicky a možno aj trochu spontánne. Dúfal, že jeho názor bol vierohodný a logický. Nevedel, čo bol ten Arrow zač, ale vedel, že človek nebol a teda celá táto jeho teória či už prvá alebo druhá, bola zlá. Pre Stephana však možno dostatočná. "A ty? Máš nejakú teóriu?" Opýtal sa ho rovno na jeho názor.
Samozrejme, zrejme povedal viac, než musel, ale nie príliš, ešte by to dokázal zakecať aj keď musel chvíľku premýšľať. "Áno, chvíľku som zvažoval možnosť byť lekárom. Ale po istej udalosti ma to prešlo a rozhodol sa sa začať inde. Teraz však dokážem zúžitkovať svoje poznatky. Aspoň okrajovo." Vojna so sebou prináša veľa, väčšina z toho ale rozhodne nie je pozitívna a jeho taktiež obdarila. Psychickou traumou, ktorej sa síce po čase dokázal zbaviť, ale nočné mory ho neopustili. Už nie sú také časté ako kedysi, ale aj napriek tomu sa takmer každý večer bojí zaspať pri myšlienke, že možno práve táto noc bude tá, kedy ho budú sprevádzať desivé výjavy minulosti, ktoré sa časom a jeho predstavivosťou už stihli mnohokrát pretransformovať do niečo iného, čo ho desilo rovnako a ešte viac než pôvodná spomienka na tie hrôzy.
Aaron Castilla
Aaron Castilla
Phoenix

Posts : 47
Join date : 26. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Stephen R. Marshall Jr. Mon May 27, 2019 10:05 pm

Zdalo sa, že aspoň jedna teória o pôvode Arrowa má logický a viac než dosť rozumný základ, pretože k nej dospela drvivá väčšina obyvateľov Shadow Hills (a určite aj kopa konšpirátorov mimo mesta) a spolu s nimi ako nezávislý a ničím neovplyvnený zdroj nápadov aj Aaron. Rozhodol sa jeho otázku zodpovedať tak, že začne pekne krásne od začiatku a skončí u seba. „V meste narazíš na len na dve teórie o pôvode Arrowa. Tá prvá, ktorá má početne omnoho menšie zastúpenie, keďže je omnoho viac nezmyselnejšia, tvrdí, že pod kapucňou sa skrýva nejaká dlhoveká bytosť, pretože nie je možné, aby po strechách sedemdesiat rokov behala tá istá osoba. Tá druhá, omnoho reálnejšia, hovorí v podstate to, čo ty: kapucňa je akýsi zvrátený druh remesla alebo možno dokonca maniacka sekta, kde sa povinnosť terorizovať mesto posúva z učiteľa na jeho žiaka, ten sa potom stane učiteľom, nájde si svojho nástupcu a učí ho, aby bol pripravený, keď príde jeho čas. Je to celkom geniálny spôsob, pretože aj keby sa nám podarilo Arrowa chytiť, nič nebráni tomu, aby sa neobjavil druhý a nepokračoval v začatej práci. Je to nekonečný kolobeh, a preto sa ja aj čudujem, kde sa ten zelený lukostrelec podel. Zomrel? Možno, lenže prečo ho nikto nenahradil? Žeby nemal nástupcu? Sektárska hierarchia taká povoľná nebýva... Je to jednoducho záhada, na ktorú nikto nestačí, ale v konečnom dôsledku na tom ani nezáleží - hlavné je, že zmizol a prestal ničiť naše mesto." Stephen to všetko zo seba dostal len na pár nádychov, aby to povedal rýchlo, jasne a zreteľne (hoci prvé a nasledujúce dva sa navzájom skoro až negujú), a preto dosť očervenel v tvári od námahy a nedostatku kyslíka. Preto, len čo skončil, sa párkrát zhlboka nadýchol a chvíľku mu trvalo, kým si psomenul, že pozabudol na jeden dosť podstatný detail. „A asi ti je teda jasné, že ja som zástanca teórie číslo dva." Ešte aby veril v nesmrteľnú bytosť, ktorá nemá na práci nič lepšie ako vraždenie nevinných ľudí a popri nich aj nejakých tých zločincov, pokiaľ sa mu pošťastila muška (čo bol asi jeden prípad z pätnástich).
„Mám sa pýtať...?" Stephen trochu spomalil krok a pozrel sa a Aarona. Očividne sa mu na koniec jeho lekárskej kariéry neviazali šťastné spomienky a nemal pocit, že by si boli po necelom jednom rozhovore tak blízki, aby si také veci rozprávali. Nevedel, o čo išlo a nechcel do toho začať šprtať. „...alebo sa nepýtať?" Chcel to nechať na Aaronovi. Nezbavoval sa zodpovednosti za to, čo môže také odhalenie priniesť, ale nechcel byť hnusný, vtieravý a dotieravý. Slobodná vôľa do toho!
Stephen R. Marshall Jr.
Stephen R. Marshall Jr.
Human

Posts : 50
Join date : 04. 01. 19
Location : Shadow Hills

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Aaron Castilla Mon May 27, 2019 10:57 pm

Takže jeho teórie neboli ďaleko od pravdy a to je len dobre, pretože tak nemusí pôsobiť ako blázon. Aj keď v konečnom dôsledku, nebol by jediný, kto si myslí, že Arrow nie je človek a aj on sám sa prikláňal tejto teórií, pred Stephenom o tom pomlčí. Zdalo sa, že s tou teóriou stotožnený nie je a on nechcel aby si ho v hlave zaškatulkoval ako idiota. To bolo to posledné, čo potreboval. A vlastne mu aj sám nakoniec povedal, ktorú teóriu podporuje. "No, ľudia vždy vymyslia čokoľvek, len aby si vysvetlili niečo, čomu nerozumejú. Na to stojí celé božstvo a viera nech už je akákoľvek. Odpusť ak si veriaci." Nechápal ako ľudia mohli byť takí primitívni. Už keď si niekto vymyslí nejaké nezmyselné božstvo tak nech, ale prečo by sa kvôli tomu mali sakra viesť vojny?! Toľko ich bolo len kvôli kresťanstvu, viere v Boha alebo iných bohov. Zakaždým to ľuďom prinieslo len smrť. A nebolo azda jedným z prikázaní Nezabiješ? Tak prečo teda vojny? Vo vojnách ľudia umierajú, vinní aj nevinní. Ak niekto veriaci zabije niekoho inej viery, tak poruší prikázanie a teda je hriešnik. A pokiaľ dobre vedel, zabitie je jedným z neodpustiteľných hriechov. Tak kto teda vo vojnách bojoval? Neveriaci? Šak by ich kresťania ubili skôr než by sa stihli navliecť do niečoho, čo by mohlo byť brnenie. Ľudská rasa ho vždy dokázala niečím prekvapiť a aj stále dokáže. Niekedy milo, inokedy nie. "Alebo odišiel ničiť mesto niekam inam." Pokrčil plecami. Rovnako ako je možné aj to, že zomrel, že ho niečo iné zabilo, prípadne stále žije, dokonca aj tu v meste, ale už nie ako Arrow, ale iba ako obyčajný občan. Ale to bolo asi nie pravdepodobné, pretože čo by ho donútilo s tým prestať? Možno je niečo v meste, čo je silnejšie než on a teda sa radšej stiahol. Alebo je za tým niečo iné a Arrowa postihol celkom iný osud. Ale to on nemá ako vedieť, nemá tušenie kto to je pod maskou a teda sa zrejme nikdy nedozvie pravdu, ale rozhodne to nie je nič, kvôli čomu by nedokázal po nociach spávať. O spánok ho berú iné veci.
Spomalil tiež, keď si uvedomil, že Stephen trochu zaostal a medzičasom premýšľal čo mu povedať. Ako by mu to mohol vysvetliť, nechcel predsa len mlčať a nechať to tak, ale nemohol mu povedať pravdu. Ach, aké to je len komplikované, keď vedie rozhovor s niekým, kto neverí v nadprirodzeno. "Hm, som si istý, že ako policajt si si vedomý toho, aké to je nepríjemné pozerať sa na mŕtvolu. Ťažšie je už len pozerať sa na človeka, ktorý pred tvojimi očami umiera, ale ty si ten, kto mu dodáva nádej, že bude žiť ďalej, aj keď obaja viete, že to tak nie je. Chceš mu však spríjemniť jeho posledné chvíle na svete a teda mu hovoríš o tom, že všetko bude fajn a pri tom sleduješ ako pomaly umiera doslova pred tvojimi očami a tie jeho, v istom okamihu plné života, sú zrazu o sekundu neskôr prázdne. A tak si svedkom smrti niekoho, komu si nedokázal pomôcť, pretože si proste príliš neschopný na to, aby si to dokázal." Začal a na chvíľku sa odmlčal. Možno chcel len urobiť dramatickú prestávku, možno si len chcel premyslieť svoje ďalšie slová. Sám si nebol istý. Vedel však to, že on po celý čas bol schopný ich zachrániť. Ako fénix mal liečivé schopnosti, mohol tým vojakom pomôcť, aspoň im uľaviť od bolesti - pretože by po uzdravení aj tak išli späť do boja a taktiež by bolo až príliš divné, keby z ničoho nič stáli na nohách bez problémov -, ale on to neurobil, pretože vtedy ešte poriadne nevedel ako ovládať svoje schopnosti a teda by sa tým mohol prezradiť ak by to neovládol. Preto sa len zbabelo prizeral a teraz si to vyčítal. Ale snažil sa robiť fotografa vrážd ak už pre nič, tak preto, aby pomohol nájsť vrahov iných, tých, ktorý tiež nemali šancu a boli kruto zavraždení. A možno takto jedného dňa nájde svoj pokoj a nebude si vyčítať hriechy minulosti. "Najhoršie je to myslím počas vojny, kedy je veľa ranených, málo lekárov a obete stále pribúdajú, lekári nemajú dostatok času na to, aby sa venovali všetkým a mohli im spríjemniť posledné chvíle, takže ich len niekam položia a nechajú ich umrieť samých. Prípadne sa snažia hŕstku z nich s nádejou udržať pri živote, len aby mohli ísť opäť do boja a padnúť. Nech už je to však v prostredí vojenského frontu alebo v nemocnici, nikdy to nie je príjemné a väčšinou to človeka poznačí. Ja som sa tomu tiež nevyhol." Ani si neuvedomil, že možno hovoril až príliš konkrétne, akoby presne vedel ako to medzi vojenskými zdravotníkmi chodí. Toto sa v knihách bežne nepíše, len o počte mŕtvych či zranených, prípadne mená lekárnikov alebo také čosi, ale toto nie. A síce si toho bol vedomý, aj napriek tomu sa na konci na Stephena pozrel pohľadom, ktorý značil, že vie, o čom hovorí a že je asi aj rád, že s tým skončil. Mohol by zachrániť ešte veľa životov, ale nedokázal sa zmieriť s myšlienkou, že niekomu ten život zachrániť nedokáže, keď k tomu má možnosti. I keď na vojne ich moc nemal, ale to je detail, ktorý si on proste nepripúšťal. Miesto toho si stále pamätal tie tváre, tie prázdne pohľady. A behali mu z toho zimomriavky po tele. Aj teraz.
Aaron Castilla
Aaron Castilla
Phoenix

Posts : 47
Join date : 26. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Stephen R. Marshall Jr. Tue May 28, 2019 3:01 pm

Aarona počúval veľmi pozorne, kráčal pomaly a úplne si vyprázdnil myseľ, aby každé slovo, každý tón a zaváhanie, ktoré jeho spoločník prejaví, zachytil a mohol spracovať. Nesmelo mu nič uniknúť, nechcel, aby mu to unikol. Chcel počuť a pochopiť všetko, čo mu hovoril, hoci témy, ktoré rozoberal alebo o ktorých práve v tejto chvíli hovoril, boli temné a nepríjemné pre inak neviazaný rozhovor. Lenže bez zlého by človek sotva mohol oceniť to dobré, nie je tak? Mlčal a počúval. Zdalo sa, že Aaron je omnoho hlbší a prepracovanejší charakter ako sa zdalo na prvý pohľad alebo ako bol schopný (či ochotný) dať najavo, pretože, ako sa ukázalo, nebol to len obyvateľ malého mesta kdesi na východnom pobreží Spojených štátov, čo má talent na jednu jedinú vec. Nie, bol súčasťou exotického a nepochybne aj zaujímavého národa s históriou omnoho pevnejšou, dlhšou a bohatšou než je hocičo, čo Američania kedy vytvorili čoby vlastný kultúrny odkaz. A bol viac ako len Španiel alebo dobrý fotograf. Bol skúsený, prešiel si svet alebo spoločnosť a všetko sledoval, očividne vedel, ako to na svete chodí a nestaval sa proti davu, nevytŕčal hlavu spomedzi ostatných a naklonil sa tam, kadiaľ fúkal vietor. Zdalo sa, že si prešiel mnohým dobrým, ale aj mnohým zlým. Videl smrť na vlastné oči, nečelil jej, ale ako tichý pozorovateľ ju sledoval plávať medzi masami ľudských tiel a vyberať si z nich tých úbožiakov, ktorých čas pozemského bytia sa už skončil. Mal tomu zabrániť, ale nič vždy sa tomu dalo zabrániť. A Stephen do istej miery poznal ten pocit, keď je smrť nablízku. Nejde ani tak o to, že žije v Shadow Hills, meste, kde je život niekedy ťažký i nebezpečný a že on sám nemá práve ľahkú robotu, ale skôr o jeho minulosť. Svoju matku nikdy nepoznal, jeho otec...nuž, jeho otec je číslo samo o sebe. Troska spoločnosti, ktorá si uvedomuje vlastnú zbytočnosť a nulový rešpekt zo strany ostatných, a preto uplatňoval svoju autoritu priam despotickými metódami na niekom slabšom, jedinej bytosti na svete, na ktorú mohol: svojom vlastnom synovi. Chlapec sa síce zaprisahal, že neklesne do úbohosti, v akej videl svojho otca každý deň či už ráno alebo večer, lenže osud či jeho vlastná bieda tomu chcela, že skončil ešte horšie. Neochutnal len alkohol, ochutnal aj opiáty a drogy. Prečo? Lebo ten pocit bezstarostnosti mu za to stál a stál mu zato až toľko, že ho to skoro zabilo. Lenže prežil a spravil to, čo jeho otec nedokázal: vybojoval si svoje miesto pod slnkom. Dostal sa z dna vlastného i spoločenského a dostal sa vysoko, vyššie než boli predošlé generácie jeho rodiny. A na to bol hrdý. Lenže potom sa zradným spôsobom ocitol v smrtiacich rukách bláznov, ktorí boli pripravení ho v mene zisku zavraždiť. Videl zomierať svojich priateľov len pár metrov od neho. Videl ich muky, počul ich krik, ale nebolo v jeho moci pomôcť im. A potom? Túžba po pomste, ktorá ho stála skoro vlastný život, ale dostal ho, hoci na ročnú splátku alias kómu. A potom? Zbohom, Kalifornia, vítaj, Massachusetts! A smrť sa stala skoro bežnou súčasťou jeho života. Zvykol si na to? Nie, pretože na ten koniec sa zvyknúť nedá, jednoducho sa adaptoval na nové prostredie. „Čeliť existenčnej hrôze nie je ľahké. Vydržať to, dokázať to a preniesť sa cez taký zážitok môžem považovať za nemožné, ale poznám to. A dokázal som to." Nebola to ľahká téma a Stephen priam cítil, ako sa pokojná a relatívne plodná diskusia zmenila, začala stagnovať, utišovala konverzáciu a atmosféra skoro hmatateľne zhustla. Vedel, že by to pokazilo celý deň a aj ich neskoršia naplánovaná aktivita by tým utrpela značnú ujmu, a preto sa rozhodol debatu trochu oživiť a posunúť o niečo pozitívnejším smerom. Depresie si užije sám aj vo svojich depresiách, prežívať ju cez svoje voľno fakt nemusel. „Veľmi si cením, že si mi dal nahliadnuť do týchto vecí, ale nebudúce sa už asi pýtať nebudem. Sú to príliš ťažké a čierne témy na tak pekný deň, nemyslíš?" Chcelo to odbočiť od ich minulosti, pretože Stephenova bola temná a najradšej by na ňu zabudol a nezdalo sa, že by Aaron mal tiež iba pekné príbehy spojené so všetkým, čo predchádzalo jeho zamestnaniu pre policajný zbor tohto mesta.
Stephen R. Marshall Jr.
Stephen R. Marshall Jr.
Human

Posts : 50
Join date : 04. 01. 19
Location : Shadow Hills

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Aaron Castilla Tue May 28, 2019 9:42 pm

Bol si plne vedomý vážnosti tejto témy, ktorá zrejme nebola príjemná ani jednému z nich. Bolo zjavné, že ani jeden to nemal v živote ľahké a obom je jasné, že život nie je prechádzkou po ružovej záhrade, ale má aj svoje temné chvíľky. Ale keby neboli, nik by nedokázal rozpoznať tie svetlé. A on si uvedomoval, že jeho terajší stav sa radí medzi tie svetlejšie obdobia jeho života a bol za to rád. Teraz už len aby pomaly začal očakávať tie temné. Nič predsa netrvá večne a táto idylka, ktorú dosiahol tiež raz skončí. A niekedy je lepšie sa na to pripraviť, ale keďže nevedel predvídať budúcnosť, nevedel kedy to príde a ani čo by to malo byť, preto sa tým nebude zaťažovať a pokúsi sa zotrvať v aktuálnom stave čo najdlhšie.
"Myslím, že každý si tým raz musí prejsť. Akurát, že nie každý to zvládne." Veď koľko bolo na svete samovrahov? Síce je pravda, že čím viac samovrahov, tým menej samovrahov, ale podstata zostáva rovnaká. Je ich veľa či už živých alebo mŕtvych. "A niektorý z tých, ktorí to aj zvládnu, sa z toho budú spamätávať po zvyšok života." Keby to mal brať podľa seba a prepočítať to na ľudské roky, tak ak by od druhej svetovej vojny trpel nočnými morami doteraz, zabralo by mu to tým pádom celý život. Ale keďže on sa dožíval viac ako človek, veril tomu, že jedného dňa sa ich nadobro zbaví. Ale to ukáže len čas.
Chápal, že Stephen chcel zmeniť tému, nevyčítal mu to, práve naopak, súhlasil s tým. Ani on nemal záujem o preberanie takýchto záležitostí. S radosťou v očiach sa teda usmial akoby už stihol aj zabudnúť o čom sa doteraz bavili a prikývol. "Súhlasím." Povedal len a chvíľku premýšľal o čom by sa mohli rozprávať ďalej. Preto trepol prvú vec, ktorá mu prišla na rozum. "Čo ty a gastronómia?" Zvedavo sa na neho pozrel. Áno, vážne sa ho práve pýtal na to či vie variť. Síce na tom nezáležalo, ale pre zmenu témy by to snáď mohlo stačiť, nie?
Aaron Castilla
Aaron Castilla
Phoenix

Posts : 47
Join date : 26. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Stephen R. Marshall Jr. Wed May 29, 2019 3:59 pm

Stephen nemohol poprieť, že bol viac ako len dosť šťastný, že sa mu podarilo zvrátiť rozhovor iným smerom, než aký si tak akosi samovoľne nastavili. Na depkárčenie bola príležitosť v súkromí a absolútne nič ich neoprávňovalo, aby tým nakazili aj nevinné obete vo svojom blízkom okolí. Nepatrilo sa to, hoci niekedy tomu človek nemohol odolať a proste sa to dialo aj tak, lenže toto nebol ten prípad. Toto bol iný príbeh. Aaron sa chytil jeho nádejného povrazu celou silou a zmenil tému spôsobom, akým to nečakal dokonca ani Stephen. Z témy smrť a kriminalita preskočili na tému varenie. Bolo to nevhodné, bolo to morbídne a bolo to v konečnom dôsledku aj vtipné, čo z celej veci robilo vec ešte nevhodnejšiu. Tentokrát si to však mohli dovoliť, situácia si to priam vyžadovala! „Nuž tak," zamrmlal Stephen, aby trochu natiahol čas a mal chvíľku na zamyslenie sa nad svojimi kulinárskymi schopnosťami - respektíve na odhadnutie, ako strašne na tom vlastne je, veď jedlo väčšinou varila Ioana a bolo to tak z dobrého dôvodu ešte predtým, ako sa vôbec vzali. Vedel, že niečo dokáže ukuchtiť, ale čo a ako kvalitne? To už bola lepšia otázka. „Keď príde na hlad, spolieham sa väčšinou na hocičo, čo nájdem v chladničke viac ako na svoje vlastné schopnosti. Keby však prišlo na priveľkú núdzu, určite si dokážem spraviť omelety alebo nejaké praženice. To je najmenej. Inak ale robím všetko preto, aby som sa stravoval tak zdravo a výživne, ako je to len možné. Vitamíny, vlákniny, všetko, čo sa dá, to sa snažím mať v každom jedle, ktoré si robím sám doma. Napríklad aj proteínové drinky, keď idem do posilňovne alebo si niekedy aj zabehať," na znak dôveryhodnosti svojich slov zdvihol fľašu s pitím a mierne ňou pohŕkal, aby bolo začuť žblnkanie tekutiny vo vnútri. Keď začínal s takýmto stravovaním, nuž...dvakrát pohorel a dvakrát s tým skončil, lenže depresie a pocit znechutenia zo seba samého bol silnejší, a tak sa premohol a začal poctivo cvičiť a zároveň jesť a piť takéto veci. Chuťovo sú to totálne žbrndy a nestráviteľné odpornosti, ale napokon sa mu podarilo na tú chuť si zvyknúť a v dnešnej dobe si nevie predstaviť jediný deň, kedy by si niečo takéto nenamiešal a nedostal do seba. Zdravý životný štýl, veru hej. „A čo ty a zdravie? Z toho, čo som zatiaľ od teba počul, by som sa bol čudoval, keby ti takéto veci boli neznáme." Možno to bolo tým, že bol Aaron lepšie a hrubšie oblečený ako Stephen, ktorý mal na sebe naozaj len kraťasi a tričko, takže na jeho spoločnosti nebolo vidieť vytvarovanú postavu, ale nebolo až tak ťažké si ju domyslieť. Perfektné telo bol trend medzi mladými, ale aj kopa 30+ jedincov trávila v posilňovni čas, aby sa cítili fyzicky lepšie a silnejšie. A Aaron sám hovoril, že býva sám, takže mohol na takých miestach tráviť fúru času...
Stephen R. Marshall Jr.
Stephen R. Marshall Jr.
Human

Posts : 50
Join date : 04. 01. 19
Location : Shadow Hills

Návrat nahoru Goto down

Forest - Stránka 3 Empty Re: Forest

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru