Abandoned lunapark

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Abandoned lunapark

Příspěvek pro Nathaniel Keiji Blackwood za Thu Jan 17, 2019 6:40 pm

Úsměv onoho muže napovídal, že minimálně má něco, co by mohl za informace chtít. Teď už jen zjistit, co pro něj někdo jako Nathaniel může udělat a hurá, může se konečně dozvědět něco víc o tom, čím je. Jen aby v tom nebyl nějaký háček. Pohledem si muže znovu změřil. Zadíval se mu zpříma do očí a sám sobě pokládal otázku, o čem tak ten jeho úsměv může vypovídat. Opravdu nerad by na tenhle obchod doplatil, i když upřímně, nenapadalo ho moc způsobů, jak by mu tenhle chlap mohl zavařit. Nechtěl ho ale podceňovat a raději se začal blíže ptát. "Službičku? Hodilo by se vědět, o jaký druh služby se může jednat… Copak máš nějaký problémy, anebo snad něco plánuješ?" Povytáhl obočí a krátkou pomlkou si poskytl nějaký čas na formulaci další věty. "Službou klidně dlužen zůstanu, ale jak si zajistíš, že ti nezmizím, hned jak dostanu svoje?" položil mu celkem zásadní otázku. Přeci jen, pokud požaduje nějakou službu do budoucna, měl by každého požadovat za nepoctivého a nějak si zajistit, že mu daná osoba bude muset přislíbenou službičku poskytnout. A i když něco takového může být celkem složité zajistit, mladý Immortal chtěl slyšet, co mu na to muž v kabátě řekne. Dále by se mohl pouštět do nejrůznějších detailů, ale přeci jen, všechno má svůj čas.
Během svých myšlenkových pochodů si uvědomil, že by vlastně celkem rád věděl, co je muž zač. I to by mu totiž mohlo pomoci při rozhodování, vlastně spíše při smlouvání. Byl si totiž na sto procent jistý, že ty informace chce. "A co že jsi vlastně zač ty? Na člověka..." na chvilku se odmlčel. "Člověk spíše nebudeš... Mám pravdu?" Považoval totiž velice nepravděpodobné, že by měl nějaký zcela obyčejný smrtelník tolik informací o poslech smrti.
Nathaniel Keiji Blackwood
Nathaniel Keiji Blackwood
Immortal

Posts : 6
Join date : 01. 01. 19

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Abandoned lunapark

Příspěvek pro Crowley za Sun Jan 20, 2019 1:42 pm

Crowley zkroutil rty a mávnul rukou, jako by typ služby vlastně nebyl vůbec důležitý. To však nebyla tak úplně pravda. Nezasvěceným by se totiž mohlo zdát, že Smrtky jsou ve svém smyslu mocnější než démoni, s tím, že jsou vlastně nejblíž Smrti a démoni jsou vlastně svým způsobem tím pádem smrtelnější a blah blah blah, ale věc se měla tak, že si silami byli poněkud vyrovnaní a Crowley by tak mohl mladého Immortal poslat do předem prohrané bitvy. Byla tu totiž velká pravděpodobnost toho, že pokud se někdy někdo rozhodne, že ho prostě ukončí, bude to někdo z těch vyšších řad démoní šlechty. Ti byli marnotratní až hrůza.
Tak či tak to však vypadalo, že tenhle chlapík o ty informace vážně stojí a když Padlý své požadavky správně zaobalí, mohla by z toho vzniknout příhodná dohoda. "Hehe, ne. Problémy nemám, ani se k ničemu nechystám. Tedy v tom měřítku, že by to mělo být víc než malá nepříjemnost v lidských životech, ale řekněme, že ne vždycky pracuji pro zrovna věrohodné zaměstnavatele... Většina z nich má smrtelné duše, takže kdyby se náhodou stalo, že by se někdo z nich náhodou rozhodl, že se pokusí...mě vymazat s existence, hodila by se mi pomocná ruka." Crowley mluvil tím nejvíc přesvědčovacím hlasem, co dokázal bez toho, aby zněl až příliš naléhavě. V tom měl za ta dlouhá staletí už praxi. "Taky k tomu nemusí nikdy dojít, ale vždyť víš...je lepší očekávat nejhorší."
Přidal k tomu ještě pokrčení ramen.
Padlý se pak na Smrtku dlouze zadíval. Byl sice mladý, ale zvládl se ptát na důležité věci. Nevěděl, jestli ho to těší, nebo spíš štve, ale tak bylo hlavně v jeho zájmu si věci pojistit. To už se naučil velice dávno. V tomhle světě se nedalo věřit vůbec nikomu, ať mohl vypadat sebedůvěrněji. A na takové věci Crowley nikdy nedoplácel. "Existuje něco jako Neporušitelný slib. Smlouva krví, chceš-li. Je to rasově kompatibilní a ještě k tomu jednoduché. K našemu účelu více než vhodné." Crowleymu zacukaly koutky. Vše se zatím vyvíjelo slibně. Navíc bylo vtipné pozorovat, jak se muž před ním pořád snaží rozluštit, co že je Crowley vlastně zač. Bylo to celkem osvěžující, potkávat nováčky. Padlý byl v pokušení lhát o tom, co je zač. Mohl říct, že je démon, mohl říct, že je anděl, ani jedno nebylo příliš daleko od pravdy, byl zaseklý někde mezi. Nebo to mohl vzít úplně nepravdivě a mohl se označit za nějakou jinou nadpřirozenou entitu. Jenže ať to nutkání bylo sebesilnější, Crowley byl svým způsobem v tomhle hrozný egoista. Měl se rád, chtěl na sebe být pyšný ve všech okamžicích, nikdy si nepřipouštěl opak a jeho slabé chvilky nikdy neviděl nikdo jiný a tím pádem zůstanou navždy zapomenutým kostlivcem v jeho skříni. Sebejistota byla jeho drogou,  takže na druhou stranu se také snažil být pyšný na to, kdo je jako celek. Padlý nepadlý.
"Ne, naposledy, co jsem to kontroloval jsem jím opravdu nebyl. Dobrý postřeh." Uculil se na něj tedy vyhýbavě, zatímco stále přemýšlel, co o sobě prozradí. Mezitím si sáhl do kapsy, odkud vytáhl malý ostrý předmět - vrhací nůž. Sice s nimi moc nepracoval, ale sem tam se hodily a měl je všude možně. "Pokud jsem ti tedy vyjasnil to hlavní, přejdeme k dohodě? Já ti povím, co chceš vědět a ty dodržíš své slovo o poskytnutí jedné služby, hm?" Čelil Crowley muži svým pohledem za tmavými skly brýlí, zatímco si do dlaně dělal krvavou čáru. Nic okatého, ani velkého, nepotřeboval se předvádět, nechal to na co nejmenším a dostačujícím.
Crowley
Crowley
Angel - padlý anděl

Posts : 7
Join date : 02. 01. 19
Location : Fallen

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Abandoned lunapark

Příspěvek pro Nathaniel Keiji Blackwood za Sun Jan 27, 2019 4:46 pm

Už se chtěl znovu začít ptát na to, o jaký druh služby by se mohlo jednat, ale ukázalo se, že se cizinec přeci jen dá do řeči sám. Ukázalo se, že tenhle chlapík umí své požadavky hezky zaobalit. Pěkně to okecával a při tom by to dozajista mohl vyjádřit i nějakou kratší formou. Ale co už, k vysvětlení požadavků se přeci dostali. "Takže by se ti hodil někdo do zálohy, kdo by ti případně včas zachránil zadek, chápu to správně?" Vlastně se ani nemusel optávat, jestli to pochopil správně, ale chtěl si trošičku rýpnout. Mezitím se dále snažil hledat nějaké nepříjemnosti, které by mu mohla tato dohoda přinést. A i když ho několik možností napadlo, věděl, že není dobré se věčně držet někde v koutě a stále se pomyslně ohlížet přes rameno. Je na čase vzít osud do svých rukou. Dar nového života přeci nemůže být pouze prokletím.
Před tím, než by s jeho nabídkou souhlasil, si ještě chtěl poslechnout, jak si hodlá zajistit dodržení jejich dohody. Dozvěděl se o jakési formě neporušitelného slibu, který mu mimochodem přišel spíše jako něco z fantastického filmu. Jenže v tomhle světě bylo mnoho podivných věcí, takže celkem i věřil, že takováto smlouva krví může existovat. "Ale jsi si jistý, že tahle smlouva bude fungovat na někoho jako já?" zajímal se. Přeci jen, Nathaniel byl Immortal, definitivní smrt by mu přivodilo jen to, kdyby Smrti neposlal za den minimálně jednu duši. Třeba že se touto otázkou mohl připravit o případnou výhodu, chtěl znát odpověď. Stejně, pokud by se dohodli, nehodlal by riskovat svůj život porušováním nějaké neporušitelné dohody.
Nebyl moc nadšený, když mu muž přesně neřekl, co je zač. Obličej na chvíli lehce zkřivil do nespokojeného výrazu, ale zanedlouho se opět tvářil zcela vyrovnaně. Stejně se to jednou dozvím. Mám na to času dost. Pozoroval muže, jak z kapsy cosi vytahuje. Ukázalo se, že se jedná o nějaký nůž. Je čas udělat něco… neobvyklého… po tolika letech. Snad toho jednou nebudu litovat. Uvidím. "Takže mi odpovíš na mé otázky ohledně těch, kterým se říká poslové smrti. O jejich schopnostech, a tak dále? Jsi si opravdu jist, že víš něco, co zatím nevím? Na vrch bys mohl přihodit ještě informaci o tom, co jsi zač a jaké různé nelidské bytosti po světě pobíhají? Jestli souhlasíš, můžeme se dohodnout." Po dlouhé promluvě natáhl k neznámému pravou ruku. Pokud s jejich dohodou plně souhlasí i on, ať tedy dělá, co úspěšné uzavření dohody vyžaduje.
Nathaniel Keiji Blackwood
Nathaniel Keiji Blackwood
Immortal

Posts : 6
Join date : 01. 01. 19

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Abandoned lunapark

Příspěvek pro Crowley za Mon Jan 28, 2019 11:53 am

"To jsem se ti právě snažil říct." Zaškaredil se Crowley zlehka. A to i nad tím, jak se mladá smrtka tvářila na vazbu krví. "Na rozdíl od tebe po téhle zemi chodím už nějaké to milénium, takže bych měl takové věci znát. Je to typ prastaré magie, které neuteče nikdo. O to se opravdu bát nemusíš." Crowleyho hadí zorničky se stáhly, oči mu zlehka zasvítily iritací, ale naštěstí to všechno skryla sklíčka brýlí. Popravdě...teď Padlý mluvil hodně...teoreticky. Dobrá, byl tady už od prvopočátku a viděl a slyšel dost bizardní věci a to dokonce i to, jak se některým podařilo smrtku spoutat a ovládat tak smrt kolem sebe, ale to byly asi pindy starých babek, protože každý ví, že bez toho, aby Smrti její přisluhovači přinesli jednu duši denně, by si podepsali vyhazov. A to znamená permanentní smrt. Takže by to těm nekromancerům stejně dlouho nevydrželo. Ale Crowley si byl téměř jistý, že něco takového jako neporušitelný slib je velmi obecná věc a je jedno, kdo ho využívá, dokud to má podstatu, která by se jím dala spoutat. Crowley pokyvoval hlavou, když smrtka začala vyjmenovávat všechny body, které by měl ve svém povídání zahrnout a jeho úsměv už byl plný uspokojení nad tím, že jde všechno hladce, jeho ruka už byla jen kousek od té mužovy, s tím, že se Padlý už špičkou nože otíral o bříška jeho prstů, pak ale ucuknul s nelibostí dozadu a měl co dělat, aby nezasyčel. Nevypadal vystrašeně, spíš unaveně a iritovaně. "K čemu ti bude informace, co jsem zač? S naší dohodou to nesouvisí." tak moc. To se ozval jeho pud sebezáchovy, který v posledních letech zase tak moc nevyužíval. Chvíli bylo ticho, než si Crowley povzdcehl. "O mě jen ve velmi obecném měřítku, nerozhodnu-li jinak." Procedil mezi zuby a už neopakoval svůj pokus udělat krvavou čáru přes smrťákovu ruku, místo toho mu podal nůž, ať si to udělá sám. Ať udělá konečné rozhodnutí. Bylo to tak lepší. Žádný soud by ho pak nemohl soudit kvůli nátlaku. Krev na Crowleho dlani mezitím tiše zasychala a rána se hojila, takže by si Immortal měl asi teoreticky pospíšit se svou volbou, protože kdyby do sebe Padlý musel řezat ještě podruhé, na náladě by mu to rozhodně nepřidalo.
Crowley
Crowley
Angel - padlý anděl

Posts : 7
Join date : 02. 01. 19
Location : Fallen

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Abandoned lunapark

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru